עמוד הבית > צוות ההנהלה > רן פורר
סמנכ"ל פיתוח עסקים

רן פורר


אחראי על איתור הזדמנויות לשיתופי פעולה, השקעות אסטרטגיות והקמת מיזמים בתחומי הרפואה, טכנולוגיות רפואיות ובינה מלאכותית, בישראל ומחוצה לה.


רן פורר הצטרף לקבוצת ניאופרם בשנת 2011 כעוזר אישי ליו"ר הקבוצה. בתפקיד זה היה מעורב בתהליכי פיתוח עסקי, תכנון ואסטרטגיה, השקעות ומיזוגים ורכישות. במקביל כיהן כחבר דירקטוריון בחברת הנדל"ן הציבורית ADO. לפני כן, התמחה רן במחלקת ההיי-טק של משרד עורכי הדין הרצוג פוקס ונאמן, וכן שירת במספר תפקידים ביחידה הטכנולוגית של מערך המבצעים המיוחדים באגף המודיעין של צה"ל.

בין השנים 2015 ל- 2018 עבד רן במטה Celgene בניו ג'רזי, אר"הב בתפקידי פיתוח עסקי, גישה לשוק ותמחור.

ב- 2018 חזר רן לקבוצת ניאופרם כסמנכ"ל פיתוח עסקים. במסגרת תפקידו אחראי על איתור הזדמנויות לשיתופי פעולה והשקעות אסטרטגיות, בישראל ומחוצה לה. כחלק מתפקידו נמצא רן בקשר שוטף עם חוקרים ומוסדות מחקר מובילים בישראל ובעולם.

רן הוביל את שיתוף הפעולה עם קרן ההשקעות הפרטית האמריקאית Searchlight Capital Partners לעסקת רכישת גרעין השליטה בחברת בזק – החברה הישראלית לתקשורת בע"מ. במסגרת זו, רן מכהן כחבר דירקטוריון בקבוצת ״בזק״ (חברה ציבורית הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב). ובחברות הבנות: בזק בינלאומי בע״מ, פלאפון תקשורת בע״מ, בדי.בי.אס שירותי לווין (1998) בע״מ ובבזק און ליין בע״מ. בנוסף מכהן רן כחבר דירקטוריון בחברת בי קומיוניקיישנס בע"מ (חברה ציבורית הנסחרת בבורסה לניירות ערך בת"א).

לאחרונה, עם התפשטות מגיפת הקורונה, הוביל רן השקעה של ניאופרם בחברת LessTests – שפיתחה טכנולוגיה המאפשרת הכפלת יכולת הבדיקה של מעבדות מולקולריות בדגש על בדיקות SARS-CoV-2 והפיכתן לזמינות עבור כל אדם בעולם. החברה פיתחה תוכנה מבוססת אלגוריתם הפולינג המתקדם והחזק מסוגו בעולם כיום, המאפשר באופן אפקטיבי בדיקה של עד 15 דגימות בשימוש בערכת בדיקה בודדת.

רן בעל תואר מוסמך בניהול .M.Sc., מטעם בית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת סטנפורד (קליפורניה, ארה"ב), בעל תואר מוסמך במשפטים LLM, מטעם אוניברסיטת תל אביב. רן השלים לימודי משפט נוספים באוניברסיטת קליפורניה, בברקלי, והינו חבר בלשכת עורכי הדין בישראל.

רן הינו חבר בוועד המייעץ לארגון בוגרות ובוגרי אוניברסיטת תל אביב. כמו כן, הינו בוגר תכנית Bio design Medical Innovation בביה"ס לרפואה של אוניברסיטת סטנפורד, וכן בוגר התוכנית Exponential Finance Program של אוניברסיטת הסינגולריות.